Inhaliatoriai padeda susidoroti su užklumpančiu virusu

inhaliacija

Žvarbusis metų laikas – tikras išbandymas ne vienam, kai užklumpa peršalimo ligos. Jų išvengti padėti gali tinkama apranga, vitaminai, imuniteto stiprinimas, specialios procedūros, tarp jų – ir inhaliacijos, gerklės skalavimas, kojų mirkymas įvairiose vonelėse ir kt. Yra išrasti ir specialūs prietaisai, skystinantys gleives kvėpavimo takuose, juos dezinfekuojantys ir valantys – tai inhaliatoriai. Šiame straipsnyje aptarsime inhaliacijų naudą ir pamokysime, kaip elgtis teisingai.

Kokią naudą teikia inhaliacijos?

Inhaliacija – tai gana senas gydymo metodas, kai kvėpuojama karštais, naudingųjų eterinių aliejų, augalų ekstraktų, druskos, sodos ar kitų medžiagų prisotintais garais. Įvairios gydomosios medžiagos su garais tiesiogiai patenka į gleivinę ir gydo uždegimą ar užkerta tolesnį kelią ligos vystymuisi. Taip pat gydomosios medžiagos patenka į kraują ir ima veikti iš karto. Inhaliacijomis galima gydyti slogą, sinusitą, gerklų uždegimą, bronchitą ir kitas ligas.

Svarbiausia – tinkamai atlikti inhaliacijas

Pats laikas griebtis inhaliacijų – vos pajutus pirmuosius peršalimo ženklus – kai skauda galvą, karščiuojama, suskausta gerklę, atsiranda lengva sloga ar kosulys. Inhaliacijos veikia vietas, kur kaupiasi virusai – tai nosies ertmė, gerklės gleivinė.

Geriausias metas inhaliacijoms – praėjus 1- 1,5 val. po valgio. Paimkite didelį indą (geriausia – emaliuotas dubuo) ir uždenkite galvą rankšluosčiu, kad garai nepraeitų. Svarbu būti užsimerkus ir gerai įkvėpti garus. Jei nosis nėra užsikimšusi, jei nesloguojate, tuomet kvėpuokite nosimi, o jei kamuoja sloga, trachėjos ar bronchų ligos, garus kvėpuokite per burną, kvėpavimą sulaikydami 2- 3 sekundėms. Optimalus inhaliacijos laikas – 10- 15 min. Inhaliacijas reikėtų atlikti ne mažiau nei 3- 4 kartus per dieną. Po procedūrų bent valandą reikėtų susilaikyti nuo kalbėjimo, rūkymo, valgymo ir ėjimo į šaltas patalpas, lauką. Dar patogiau, jei inhaliacijoms naudojami specialūs inhaliatoriai – jais galima naudotis net ir būnant darbe, kelionėje ir visur kitur, kur įprastas inhaliacijas su dubeniu atlikti būtų sudėtinga. Inhaliatorius labai praverčia turint mažų vaikų, ligoniams, kuriems sunku judėti, atsisėsti ir gydytis įprastu būdu.

Kada geriau vengti inhaliacijų?

Inhaliacijų geriau vengti, jei:

  • Temperatūra perkopė 37,5 ºC.
  • Jei nosies gleivinė jautri ir iš jos dažnai be priežasties pasipila kraujas.
  • Jei kamuoja širdies nepakankamumas, kitos širdies ar kraujotakos sistemos ligos.
  • Jei kraujo spaudimas yra aukštas.
  • Jei sergate šienlige arba turite alergiją žiedadulkėms, kurių gali būti inhaliacijoms naudojamuose eteriniuose aliejuose, vaistažolėse ir kt.

Kaip elgtis pajutus pirmuosius peršalimo simptomus?

Kai juntami peršalimo simptomai, vos prasidėjusią ligą galima gydyti namuose. Tačiau reikėtų pasitarti su savo šeimos gydytoju ir jo pasiklausti patarimo. Jei temperatūra nėra aukštesnė kaip 38,5 ºC, jos nereikia mažinti – pakilusi temperatūra tiesiog yra natūrali apsauginė organizmo reakcija. Temperatūra stabdo virusų plitimą.

Taip pat pirmomis dienomis sunegalavus reikia gerti labai daug vandens, net iki kelių litų per dieną: skysčiai padės išplauti visus organizme tūnančius pavojingus virusus ir ligų sukėlėjus. Vandenį reikėtų gerti šiltą arba drungną, su citrinų sultimis. Neabejotiną naudą organizmui peršalus teikia vaistažolės. Galima vartoti žolelių – čiobrelių, aviečių lapelių, liepžiedžių, ramunėlių ir kitų – arbatas.

Kaip jau minėta anksčiau šiame straipsnyje, labai efektyviai ligas nugali inhaliacijos, atliekamos įprastu būdu, tačiau dar paprasčiau jas atlikti, kai pasitelkiami specialūs inhaloatoriai. Gydytojai pastebi, kad susirgus organizmą būtina šarminti, taigi labai tinka inhaliacija su sodos garais (litrui vandens pakanka 1 valgomojo šaukšto sodos). Taip pat organizmui kovoti su liga padeda speciali dieta – kurį laiką reikėtų atsisakyti mėsos, miltų patiekalų, saldumynų, daugelio pieno produktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *